| grayWolf a întrebat:

E vreo rusine sa nu iei permisul din prima?
Salut acum aproximativ 3 saptamani am dat pentru prima data sala pentru permisul de conducere cat. B si am picat, am fost oarecum dezamagit dar nu foarte mult pentru ca stiam ca nu invatasem destul de mult incat sa iau de prima data. Unele persoane apropiate in schimb au fost foarte dezamagite de mine, in special fratele mai mare si prietena, care se asteptau de la mine sa iau din prima. Si asta m-a facut sa ma simt cam naspa si mi-a cam scazut moralul.Peste cateva zile o sa dau din nou examenul si chiar as vreau sa stiu daca e vreun motiv sa ma simt prost pentru ca nu l-am luat de prima data sau chiar nu conteaza daca il iei din prima sau a doua oara

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A fost partea teorica sau practica? Asta e dar fii optimist si gandeste-te ca o sa treci si asa va fi, eu cunosc pe unul care a luat proba practica la 4º oara si altul 9º oara oricum erau spanioli.

| mgtow a răspuns:

Acum daca ne gandim in general sa zicem ca cineva care vrea sa faca C CE are tot timpul la dispozitie si invata toata ziua merge la ore cand trebuie la condus se descurca avand experienta cu B-ul nu ar fi problema pentru el mai ales stim ca la camion, camion+remorca nu se parcheaza cand se face examenul practic. Dar cine are soferia in sange si le scoate fara probleme chiar daca mai sunt persoane care nu sunt in stare sa le obtina fiind putine la numar.

| Dragosalx a răspuns:

Sa nu ei din prima nu este o rusine...dar sa fii la a 5-a a 6-a incercare deja este o mare rusinelaughingAm vazut la sala persoane care tremurau din toate incheieturile de emotii dar sa speram cu nu este cazul...

| goejoy a răspuns:

Si ce? daca luai din prima dadeau ei de baut. vezi-ti de treaba ta, nu-i prea bine sa asculti parerile celor din jur.
un sfat pentru. permis fa chestionare doar pe www.drpciv.ro si vei lua sigur.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu cred ca ai vreun motiv sa stii, sunt fff multe persoane, majoritatea cred care l-au luat din a doua pentru ca stii tu ca la tooate lucrurile pe care le facem prima oara avem ffff multe emotii.asa ca acum deja stii ce te asteaptawinkingmulta bafta la examen sa fie unul ffff usor :winking