| Smoothie221 a întrebat:

Este adevarat ca poti conduce o masina de la 16 ani (Masina cu capacitate cilindrica mica si cu un insotitor langa tine)?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, daca obtii permisul de conducere B1, poti conduce masini care se incadreaza in acea subcategorie, cum ar fi: Microcar, Aixam, Dacia 500 Lastun.
Daca obtii permisul B1, nu ai nevoie de insotitor, poti conduce singur, iar fara permis nu ai voie decat la scoala de soferi.

2 răspunsuri:
| GeorgeH17 a răspuns:

Poti conduce singur si fara carnet de conducere o masina de capacitate cilindrica foarte mica de la 18 ani

| EUgenERATION a răspuns:

De la 16 nu știu, dar la 18 da! Condițiile sunt ca la scuter, motoretă, etc. Oricum, eu zic că nu merită investiția! Presupun că tot ai bani, dai de carnet și mergi cu o mașină mare ce costă tot la fel de mult!