| anonim_4396 a întrebat:

Este cineva pe aici care a condus un citroen c4 (coupe sau hatchback)? cum e fata de alte masini? este o masina buna pentru un incepator (ma refer la varianta diesel 100cp)?

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Am condus mai multe, insa nu ma interesa prea mult o comparatie cu alte masini. Singurul lucru care mi-a ramas in memorie este volanul ciudat, nici nu l-am intalnit pe alte marci: partea centrala (cea cu airbagul si cu sigla Citroen) este fixa, se roteste doar inelul exterior, astel incat in primele zile iti cam rupi degetele prin el, dar asta e o chestie de pura obisnuinta.

| gambler a răspuns:

Da, am facut eu un test drive cu un hatchback. E cam puturos si cam scump, adica la banii la care aceasta masina are putine optiuni poti sa-ti iei ceva nemtesc cu mai multe optiuni si mai ieftin de intretinut.

| gambler a răspuns:

@ipdg scuze, nu stiu pretul sh, eu ma refeream strict la pret de fabrica. Inainte sa iti cumperi masina intereseaza-te cat costa piesele care trebuiesc cele mai des schimbate ( de ex. capuri de bara, bielete, capete de planetara, etc, piesele care trebuie schimbate din cauza gropilor sau cat costa un schimb de ulei+filtre, cureaua de distributie, etc), degeaba o iei cu 6. 000 daca in 50. 000km mai bagi cateva mii de euro in ea, nu?

| Suzy a răspuns:

Buna! :-)
uite cateva site-uri [nu am condus nici o masina la varsta mea [13 ani];;):
-http://www.citroen.ro/
-http://www.123auto.ro/Masini-Noi/Citroen/C4-Coupe/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@gambler laughing la second mi se pare destul de ieftina... 6000 d euro. desi am vzt un vw golf 5 la 7500 q aproape aceleasi specificatii...doar k numi plc culoarealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu pot sa fac comparatie din cauza ca n-am dat atita importanta.Am avut treaba, am condus si gata...