| Aze a întrebat:

Examenul auto pentru categoria A1 se dă după orele de poligon sau înaintea orelor de poligon?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu acum se da un test teoretic si in scoala de conducere, dupa terminarea orelor de legislatie si inainte de a incepe orele de conducere. Nu stiu daca toate scolile de conducere procedeaza asa.
In schimb examinarea pentru obtinerea permisului, asa cum ti-am spus in primul raspuns, se sustine dupa terminarea scolii de conducere si in ordinea indicata.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Examinarea pentru obtinerea permisului de conducere (probele teoretica si practica - poligon si oras) se sustine dupa terminarea scolii de conducere, in ordinea proba teoretica (sala), poligon si oras.

| Aze explică (pentru Ioandelasal):

Deci dacă am terminat legislația trec direct la orele practice, iar la final dau toate examenele?

| Aze explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc mult pentru răspuns! La școală nu am dat teste dar a trebuit să fac 5 chestionare corecte.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Aze):

Din cate stiu acum se da un test teoretic si in scoala de conducere, dupa terminarea orelor de legislatie si inainte de a incepe orele de conducere. Nu stiu daca toate scolile de conducere procedeaza asa.
In schimb examinarea pentru obtinerea permisului, asa cum ti-am spus in primul raspuns, se sustine dupa terminarea scolii de conducere si in ordinea indicata.