| StefanCosmin a întrebat:

Ford Focus modelul din 2000 e mai rezistent decat Passat ul din aceeasi perioada?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin rezistent.
Daca te referi ca vrei sa-ti cumperi acum o masina din aceste modele, nu-ti poate garanta nimeni ca e mai rezistenta decat cealalta, conteaza cum a fost intretinuta, cati km are.
Dar daca te referi la toata viata lor, eu zic ca Passat-ul are durata cea mai lunga de viata. (Ce e drept si eu conduc un Passat din 2002, si sincer nu l-as da pe un Focus, fie el si din 2005)
Uite, daca vrei, convinge-te singur, intra pe site-uri de anunturi din afara ( daca vrei Germania, intra pe mobile.de) si cauta modelele care te intereseaza, si uita-te la numarul de km sa vezi care din cele spuse de tine au in medie mai multi km, cel mai adesea alea sunt mai rezistente.

| StefanCosmin explică (pentru OldSoul):

Nu e neaparat de care ma intereseaza, ca n as renunta la passat ul meu pe un focus, insa pe un forum este o problema foarte dezbatuta, e clasat drept un,, mit''. Ma gandesc ca focus ul ar fi mai rapid, insa ca aspect mai mult ma atrage passat ul

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Avand in vedere ca amandoua masinile au 17 ani, trebuiau sa fie de mult la casat. E de mirare ca mai pornesc.

| StefanCosmin explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

laughing ce om... Cauta tu vw passat 2000 pe Youtube sau ford focus 2000 sa vezi cum se misca, esti foarte prost, copil fitos, ce sa zic