| pocandpoc a întrebat:

Golf IV 1.4 sau 1.6 benzina,care merita, care i mai fiabil si durabil?

3 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Ambele sunt la fel de proaste.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nici unul nu merita, sunt proaste.
1.6 exista in mai multe variante, si sunt mai bune decat 1.4 16V. Cel mai prost dintre ele este si cel mai des intalnit, 1.6 16V cu 105CP.
Recomand Renault, Opel sau Ford, mai ales daca vrei ceva pe benzina.
Golf 4 1.6 16V sau 1.4 16V e o panarama langa orice Opel Astra 1.6, sau Megane 1.6-1.8.

| pocandpoc explică:

Multumesc mult, 1.6 115cp sau 1.9 spre astea o sa inclin deci.