| Echaursi a întrebat:

Hai noroc baieti!
Am si eu o problema.
Nu-mi mai functioneaza motorasul de pe inchidere centralizata, fata stanga. Usa de la sofer, nu functioneaza, am depistat asta, la alarma, cand am vrut sa o montez. Dau sa inchid din alarma, face clanc dar nu se petrece nimic [ nu tu incuiat, nu tu descuiat.]. Am decis sa schimb motorasul cu totu de acolo, probabil ca patineaza rotitele sau sunt tocite, si m-ar interesa, cat costa un motoras dinacela nou? am fost la dezmembrari, am luat mufe de pe o Octavia, dar in zadar. Am realizat ca e de la motoras. Deci, stie cineva cat costa? Tin sa mentionez ca am un Golf 4 Tdi 1.9. Sunt disperat ca m-a mancat undeva cu alarma ei cu tot.
Ms mult anticipat.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Se gaseste foarte greu decat acel motoras. Cauta tot la dezmembrari si cu 30 de lei rezolvi problema. In magazin o sa gasesti undeva in jur de 70 de lei dar foarte greu, deci te chinui sa cauti motorasul ala pana ajungi sa incui masina din cheie... iti garantez!

3 răspunsuri:
| Biu90 a răspuns:

Eu am cumparat pentru un matiz si am dat 35 lei pe unu nou. Nu cred ca depaseste 50 ron. Bafta!

| pitcrv a răspuns:

Am cuparat la opel 12 ron motorasu
cel mult 50 ron da nu cred

| Echaursi explică:

Pana la urma am riscat si l-am desfacut pe "nemernic", si l-am facut intr-un final,mai am de facut doua legaturi si e terminat. Dar e chinuiala,multumesc mult oricum. am fost la dezmembrari pentru un cablu, nu mi-l dadeau ai dracu fara motor, eu vroiam doar sufa. pentru o sufa si un motoras mi-au cerut 1 mil jumatate. Ca cica in magazin e mai scump, daca vreau sa merg acolo, erau singurii la care am gasit.
Traiasca masinile Germane.
Bafta.