| Drxx_Mihai_1990 a întrebat:

Hei salutare tbu!
am un vw golf 4 1.4
si nu imi se aude radio.ul cand bag caseta? de ce?
asa cand nu bag caseta radio.ul merge pe post de radio dar cand bag caseta nu...de ce?
multumesc
funda!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din cauza incalzirii globale sigur nu e.
E stricata partea de casetofon, ori e desprins vreun fir de la capul ce citeste banda, ori e sarita o curea, ori s-a ars ceva in el.

| MariusA99999 a răspuns:

Incearca sa te gandesti altfel, atunci cand introduci un CD in calculatorul tau de ce iti apare acea fereasta pe desktop cu "open" si resul (ce mai scrie acolo). asa si radio-ul tau cand primeste o caseta, automat trece pe acele melodii ale casetei.