| Drxx_Alexandru_1999 a întrebat:

Hei TPU, am un golf 5(2005) dar nu îmi merge aerul condiționat, ori nu are, ori nu merge, ori o duc la fier vechi, îmi poate spune cineva dacă are, cum îl pot accesa, și ce este butonul econ?
Golf 5(2005-1.9)

2 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Econ opreste compresorul... adica decupleaza ambreiajul compresorului pentru ca acesta sa nu mai produca frig atunci cand nu este nevoie!
Posibil sa numai ai freon.

| TsonPing a răspuns:

Butonul ECON opreste compresorul.
Verifica filtrul de polen, se afla la pasager sub torpedou. Se deschide usor cu mâna.
Golf 5 are klima automată.
Cum am spus adineauri, poate sunt arse ventilatoarele de la radiator + clima. Amândouă costa cam 700/800 ron.