| SweetbutPsychoGirl a întrebat:

Are cineva Fiat Punto an 2011 motor 1.4 benzina 105 cai?
Ce parere aveti despre fiat punto?
Vreau sa-mi cumpar o masina si nu stiu ce sa aleg intre fiat punto an 2011 sau ford fiesta motor 1.4 benzina.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se zice ca e masina cu probleme, fordul sta mai bine cu mecanica - cunosc o femeie care si-a luat un ford titanium de 3 usi cu 73000km din 2005 benzina motor aspirat de 2l si merge brici, tipa e englezoaica din uk pret 500 lire. Trebe tinut cont cine a avut masina si cum a forjato, daca a tratato ca o femeie in conditii va rezista mai mult altfel problemele apar oricand. Sau o reconditionezi dupa ce o cumperi sa-i schimbi piesele defecte care le gaseste mecanicul.

| Endoryus a răspuns:

Am o parere proasta despre Fiat in general, nu mai conteaza modelul. Prima masina a fost un Punto si a fost buna sa invat sa conduc pe ea, nimic mai mult. Mai bine alegi Ford. Am auzit in mare pareri de bine de Fiesta.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Dintre acestea 2 as merge pe FIesta. Din ce am inteles, Corsa D e mai reusita decat punto sau fiesta daca te intereseaza.