| Bughi a întrebat:

Ma gandesc sa-mi cumpar o masina si dispun de un buget de 7.000 E. Am gasit un Ford Fiesta cu motor de 1.6 TDCI Econetic la pretul de 6.790 E. Vreau sa stiu parerea voastra, credeti ca isi merita banii? Ce parere aveti despre aceasta masina: http://www.autovit.ro/ford-fiesta-C28642853.html

Răspuns Câştigător
| Alicezzz a răspuns:

Eu zic ca nu au fiabilitate, am avut una dar acum am audi A6 care nu as da-o pe 10 forduri, pot sa mai spun ca la ford impozitul este mic, are o dinamica buna, economica, deci este o alegere, depinde si ce cauti ....Bafta si daca o iei sa o stapanesti sanatos!

| Bughi explică (pentru Alicezzz):

Ideea e ca sunt incepator, am permisul de 1 luna si consider ca este suficienta pentru moment. Pe viitor, dupa ce mai prind experienta, pot re-vinde masina, mai recuperez o parte din bani si ma axes pe o masina ceva mai mare (poate tot un Audi). Dar momentan, eram curios daca isi merita banii, iar din raspunsul dat inteleg ca nu este o investitie proasta pentru acesti bani. Multumesc pentru raspuns happy

4 răspunsuri:
| robroy a răspuns:

Cauta sa iti iei din 2002 primele sunt cele mai reusite, pana in 2003, apoi mult plastic, si sunt mai ieftine, iti gasesti sub 5000, http://www.autovit.ro/autoturisme/ford/fiesta/?price[to]=4500, cauta aici sa vezi ce gasesti, e bine sa stii daca mototul e bine, cel mai bine mergi la un test sa vezi ce si cum e motorul, ce ulei baga, cutia sa mearga si tot asa.

| Koss01 a răspuns:

Masina nu este inscrisa nu se merita mai ai de dat o caruta de bani sa o inscrii ajungi la 8.000 E

| Bughi explică (pentru Koss01):

Masina este Euro 5 iar taxa este de aproximativ 30 de euro. In plus, pretul este negociabil si am stabilit cu omul ca o lasa la 6.500 de euro.