| biancabellaa a întrebat:

Hei!
Vreau sa dau de permis si mi-am ales instructorul. Nimic nou pana aici, dar acesta mi-a spus sa fac fisa medicala si cazierul si dupa sa i le dau ca sa incep scoala. Problema este urmatoarea: toti pe care ii cunosc si au facut scoala de soferi au fost la oftalmolog cu instructorul. Am inteles ca el trebuie sa fie neaparat prezent, dar acest instructor mi-a dat de inteles ca nu trebuie sa fie si el. Voi ce spuneti? Trebuie sa nu sa fie?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba are instructorul cu vizita medicala?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu trebuie sa fie prezent.
Si eu am mers cu instructorul, dar la policlinica respectiva m-au indrumat receptionerii de acolo, instructorul a plecat in alta parte. N-are el nici o treaba cu acele controale medicale.
Cunosc persoane care au mers singure sa-si faca fisele medicale, fara instructor. Depinde de la instructor la instructor... Unii iti pun dosarul in brate si iti spun sa te descurci, altii (mai buni, zic eu), te insotesc peste tot.

| marin81 a răspuns:

Eu cand am facut scoala de soferi, cred ca si acuma este asa, am facut singur toate analizele medicale! Ce sa caute instructorul cu tine cand mergi la medic?

| biancabellaa explică (pentru marin81):

Asa mi s-a spus!