| SergiuNico a întrebat:

Hey all.
Vreau si eu sa imi ziceti urmatoarele:
-Ce imi trebuie pentru atestat? (inclusiv daca trebuie cv de la medic.)
-Ce scuter imi recomandati?
(Cerinte: 4 timpi, consum mic, pana in 50 cmc, scutere Piaggio, BMW, Yamaha, Aprilia)

3 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Istoric medical de la medicul de familie, aviz psihologic şi cam atât!
Iar ca recomandare APRILIA!

| Aurelian0709 a răspuns:

Momentan iti trebuie o adeverinta de la scoala de soferi care te costa 100 lei.
De la medic nu iti trebuie nimic pentru a circula cu scuterul.
Eu iti recomand scuter pe 4 timpi, deoarece tine motorul mai mult decat cel de 2 timpi. (diferenta este ca cel de 4 timpi pleaca mai greu de pe loc si accelereaza mai greu decat cel pe 2 timpi.)

| Tudorand a răspuns:

Atestat pentru ce?