| doarintrebatima a întrebat:

Hey, am pus o baterie de masina l redresor, am lasat-o in jur de 4 ore am pus-o, am conectat bornere si cand dau o cheie se aude un sfarait din baterie, vreu sa menționez ca bateria a stat in garaj peste iarna (nu in masina) si masina nu a mai fost pornita de un an jumate.
Si aud electromotorul scoțand si el un sunet...

2 răspunsuri:
| Floryannos a răspuns:

In cazul de fata sunt 2 variante
1) Este probabil ca bateria sau acidul din baterie sa nu mai fie bun din cauza nefunctionarii. In caz ca nu se stie inclusiv bateriile au un termen de functionare.
2) Exista varianta ca un fir sa nu mai faca contact bine sau sa fie desprins dintr-o clema.

| doarintrebatima explică (pentru Floryannos):

Daca pun apa distilata in baterie onsa apara vri-o schimbare?