| Luci88 a întrebat:

ce parere aveti despre un Fiat Punto, si un Opel Corsa? care e mai buna? funda:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Nu stiu cum se comporta fiatul, dar iti spun ca am fost foarte multumit de corsa. Am avut o corsa 1.7 tdi si....niciodata nu a sarit de 5litri/100km; piesele nu sunt foarte scumpe; demaraj bun(motor de 1.7 pe o masina mica); cel mai mult am mers cu ea cu 180km/h. Unii spun ca nu prea e buna in curbe, dar eu nu am avut niciodata probleme de genul. Sper ca iti e de folos ce ti-am spus, dar asteapta pareri si despre fiat.

6 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Fiatul este o masina mai buna decat Opelul, dar acum depinde si de configuratia motorului. Ala e primul criteriu dupa care mi-as alege eu masina happy

| s3s a răspuns (pentru IMC90):

Zau?

| IMC90 a răspuns (pentru s3s):

Zau. Fiatu e facut in Italia, Opelul e facut in Turcia laughing Zau asa

| timilian90 a răspuns:

Depinde daca fiatul este diesel recomand fiat, iar Corsa daca este dela cu motor 1.2. Corsa cele in 3 pistoane nu se merita decat daca circuli cu maxim 90 km/h.

| FluGg a răspuns:

Corsa,100% mai bunhappy

| pusik55 a răspuns:

Opel corsa