| danidni a întrebat:

Https://m.olx.ro/oferta/volkswagen-passat-2-0-tdi-IDeDyt X.html

URGENT! Dati-mi o parere despre masina ca eu nu prea ma pricep! A zis ca mi-o lasa la 3 mii de euro

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

E o masina "trasa" de ea in Romania.
Portierele dreapta, si portiera stanga spate au indoituri in zona bandoului.
Bara spate este revopsita, si pare revopsita prost.
Numerele par sifonate, sterse, semna ca masina aia a mai pupat si alte masini.
Bara fata nu e atinsa, la aripa stanga nu vine tocmai bine.
Grila are o crapatura in dreapta.
Aripa stanga spate are un punct de rugina.

Toate astea doar ce observ eu din poze.

Sincer, e masina de 2500 aia, parerea mea.

La 3000e cred ca ai sanse sa gasesti oferte mai bune, ce e drept, poate nu berlina, dar macar in stare mai buna.

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este bun linkul

| Kevinn2000 a răspuns (pentru Simpatic):

Este bun link-ul, poate nu iti merge ție. Sau poate ești pe PC și merge doar pe tel. Cat despre " iar mașinile cu 3000 euro sunt ca femeile ieftine, adică degeaba " te înșeli 100%. Cum a spus și dani, fiecare după posibilități plus alte variante. Poate pentru unii mașina înseamnă doar transportul până la munca si înapoi, iar lui îi place să călătorească cu avionul sau trenul etc.

| Simpatic a răspuns (pentru Kevinn2000):

La o masina veche cu 3000 de euro nu ai certitudinea nici ca km sunt reali caci cu siguranta nu sunt, deci...
Si da ai dreptate sunt pe PC de aceea nu am putut accesa linkul

| Kevinn2000 a răspuns (pentru Simpatic):

" cu siguranță nu sunt "
Nu mai fi atât de sigur, pentru că nu toți oamenii sunt răi, dacă înțelegi la ce mă refer. Sau mai bine zis, nu toți oamenii sunt nedrepți, poate înțelegi mai bine așa. Eu spre exemplu sunt unul din oamenii care nu ar falsifica ceva la mașină doar ca să o vând... Și sunt convins că nu sunt singurul, deci sunt sigur că sunt multe mașini la 3000 euro care nu au km dați înapoi, și cred că nici asta din acest link, pentru că are mulți km ( parcă 284.000 ) și mașina e din 2007.

| Simpatic a răspuns (pentru Kevinn2000):

Nu bate nu tracane e limbajul universal al samsarilor! Nu zic ca toata lumea ar face manarii si prostii.

| Simpatic a răspuns:

Iar masinile cu 3000 de euro sunt ca femeile ieftine, adica degeaba

| danidni explică (pentru Simpatic):

Frate, fiecare dupa posibilități

| Simpatic a răspuns (pentru danidni):

E corect si ceea ce spui, insa la 3000 de euro nu te astepta la ceva foarte bun, gandindu-ne ca salariul unui medic specialist e cam pe acolo sau mai mare.
Am dat un sfat nu mi-o lua in nume de rau.
Totusi linkul pe care l-ai dat nu este bun.
Incearca sa pui altul bun ca sa vedem despre ce este vorba!

| Simpatic a răspuns:

Dupa exprimarea acelui meltean cu nu bate nu trancane nu imi inspira incredere, niciun anunt de genul asta nu mi se pare in regula pentru ca prea multi au folosit acest termen, de fapt toti taranoii si samsarii folosesc acesti termeni de aceea eu as sta departe chiar din acest motiv de masina lui.

| sierra1 a răspuns:

Nu arată rău deloc!

| relian a răspuns:

O da cu tot cu femeie? laughing glumesc.Parere,are jdemii de km, dar asta e, daca e intretinuta, daca tie iti place nu conteaza cati km are.
Ca veni vorba de km, aia afecteaza masina doara daca n-a fost intretinuta corespunzator si la vanzare, cu cat o masina are mai multi km cu atat pretul este mai mic.
Au dat la stiri pe cineva care facuse 1 mil de mile, deci benzina, dar ca idee.
Daca tu vrei sa folosesti masina pentru tine, atunci deti place tu stii.Referitor la alte chestii,aia nu se vede pe net,trebuie sa iei cu tine un meserias,sau cineva care se pricepe la masina,faceti o proba,vedeti cum merge,cum reactioneaza, daca se aude ceva suspect, cam astea se fac la fata locului, sau poti sa o duci la un service, o urca aia pe lift, verifica si dupa pot sa spuna asa la prima vedere cum sta treaba.

| Digikey a răspuns:

Sunt masini care fac 500.000 de km fara mari batai de cap.
Daca km sunt originali masina merita vazuta.
Ai putea sa intrebi vanzatorul daca accepta o verificare in service a nr de km.
Te duci la baietii astia pentru o testare:
https://www.facebook.com/TeReparOBD/