| criss100 a întrebat:

Iam luat filtrul de aer de la un derbi senda 80cc în 2t pot sa umblu cu el și fără? Funda

2 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poti. Poti sa mergi si descult, peste tot pe unde ai de umblat, fara pantofi, adidasi, sandale, etc. Consecintele vor aparea insa mai devreme sau mai tirziu.

| sir sanjei a răspuns:

Bineinteles ca poti umbla fara filtrul de aer, dar: vei aspira praf si impuritati, va creste uzura segmentilor, vei ajunge sa ai compresie mica daca circuli fara filtru mult timp.
Daca vei circula cateva zile, uzura este nesemnificativa!