| Kuga a întrebat:

In ce an vor interzice masinile diesel in Romania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate spune cu destula certitudine, eu opinez ca nu mai devreme de 15-20 de ani. Cand anume va fi depinde de hotararea UE.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil in 20 ani o sa incepem sa interzicem si noi < euro3, 4

euro6 o sa mearga in Romanai 50 ani de acum incolo.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cine a zis ca se vor interzice?
Romania produce masini diesel "de zor". Cum naiba sa le interzica, dupa ce le vinde oamenilor?

| Începătorul988 a răspuns:

Nu prea curând. 80% din mașinile din românia sunt diesel. Ar muri bugetul statului instant, si gândește-te cati oamenii ar iesi in strada

| Uvox a răspuns:

2036. Poate 2033, mai devreme nu, ca nu vreau eu.