| donarcostica a întrebat:

Saluuut! Am o intrebare care ma macina. Ce se va intampla cu masinile diesel daca se tot spune ca se vor interzice in anumite tari si peste un timp si in Romania? Pentru ca producatorii inca fabrica masini diesel si oamenii cumpara. Nu inteleg acest lucru. Vreau o explicatie! Multumesc frumos ofer funda.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

E tehnologie, si tehnologia evolueaza. Ce s-a intamplat cu cea de acum 100 ani? S-a inlocuit. La fel o sa se faca si cu asta. Fie ca-i vorba de poluare sau nu, ei trebuie sa "vanda". E bazat pe economie (chiar de are legatura cu poluarea sau nu).

1 răspuns:
| MariusMw a răspuns:

Pana in anult 2040 vor fii inlocuite toate masinile care functioneaza pe carburant cu masini electrice in Norvegia de exemplu 70% din masini sunt electrice iar BMW, Audi, Volkswagen, Opel si inca cateva marci au inceput sa fabrice masini electrice si aceasta schimbare de la carburant la electric este facuta pentru a evita poluare in masa pentru ca masinile polueaza 60% din glob