| AlexCraioveanu28 a întrebat:

In ce consta examenul de strada cand dai de carnet? adica ce trebuie sa faci si cat timp dureaza un examen?

6 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Salut,
Examenul consta in mersul pe strada dupa modul in care iti spune politaiul, e posibil sa faci si o intoarcere din 3 miscari, parcare/garare, mers cu spatele si multe altele ce ai facut in scoala.
Atentie... daca te baga pe vreo strada cu interzis, sa parchezi intr-un loc neprmis, intoarcre pe sens unic..etc, ii spui ca nu avem voie ca nu ne permite indicatorul sau ceva de genu. elegant, nu cum spunea cineva mai jos ca m-a penalizat 5 puncte pentru ca n-am vrut sa intru pe strada cu interzis ( trebuie sa ii si explici de ce nu intri pe unde ti-a spus politaiul)
Multa bafta la examen.

| eandopuncttk a răspuns:

Dureaza cat vrea muschi lu nenea cu trese pe umeri. ai grija sa nu te bage pe stradute unde e sens unic sau sa-i faci parcari pe oprirea interzisa. ca multi mai pica la fazele astea

| viotedy a răspuns:

La A la B? executi ce-ti spune politaiul.

| AgathaRo a răspuns:

De la 5 minute pana la maxim 40 minute poate sa dureze examenul de proba practica. Condus pe drumurile publice, parcari

| bogdhanel a răspuns:

Condus pe sosea, cu politistul langa tine, te plimba cat are el chef... poate 5 minute poate 2 ore. nu e greu numai sa nu ai emotii sa gresesti. spor

| catalingl a răspuns:

Am dat eu luna trecuta examenul auto si nu trebuie sa ai emotii deloc.nu trebuie sa ambalezi motorul ca iti da puncte de penalizare. poate dura maxim 30 de minute.la mine a durat 6 minute te pune sa mergi in diferite intersectii,strazi cu sens unic, te poate baga pe strazi cu interzis, trebuie sa opresti la fiecare stop, la trecerile de pietoni sa opresti mereu, te pune sa faci intoarcere din 3 miscari sau o parcare si nu trebuie sa mergi foarte aproape de alte autovehicule ca te taxeaza...eu am luat 7 puncte de penalizare din cauza ca am mers prea aproape in spatele unei carute si 5 puncte pe degeaba. mi-a zis sa intru pe prima strada la stanga si nu am vrut ca aveam interzis si m-a bagat pe a2a strada si mi-a dat 5 puncte ca am refuzat sa intru pe prima...