| Chiba_Marius_Cristian_1997 a întrebat:

In primul rand salutare tuturor! Sunt nou pe forum si am venit cu o groaza de problele!
Cred ca o sa va plictisesc cu descrierile mele pentru ca eu nu stiu sa spun pe scurt laughing

Sa incep, am un atv Hummer de 107cmc(atat scrie pe el) si de cand l-am cumparat am avut o
groaza de probleme cu el, ba nu mergea una ba nu mergea alta. si asa mai departe. A fost
dus la reparat de o gramada de ori dar ii schimbam doar piese minore gen (releu, becuri, placute
de frana), cand l-am cumparat nu mergea marsalieru(nu cred ca zic bine) si cand l-am dus ultima
oara la reparat am zis sa ii fac si marsalieru ca stiam ca e dusa doar o chestie de aia cu dinti
si am zis daca fac marsalieru sa ii schimb si segmenti si pistonu si cand l-am dus ala mi-o
zis ca daca schimb doar segmenti e ok ca ala nu e uzat. si eu am zis ok. am luat ce trebuia
si l-o facut, l-am adus acasa (l-am lasat si 3 zile la rodaj) si cand sa ma plimb cu el. cand
merg in fata daca pun picioarele jos nu mai pleaca de pe loc. si in spate cum nu o mers pana
acum miracol pot sa il si tin ca sapa sub el asa tare trage si nu stiu ce poate avea.
Bun destul cu poezia am detaliat putin problema ca sa stiti cu ce aveti de aface.

Acum insir problemele pe scurt :
1. nu sta la relanti de loc (am strans acceleratia cat am putut. sa stea trebuie sa o trag
tare si cand stau pe loc trebuie sa tin frana ca pleaca laughing deci nu e bine)
2. cand merg tare cu el ma scutura de imi sar dinti din gura
3. nu trage in fata doar in spate (am detaliat sus)
4. mi se tot arde/strica chestia aia de la pornire automata si nu stiu de ce. aia am schimbat-o
de vreo 5 ori straight face. Pot sa il pornesc impins dar e aiurea sa tot fug cu el in mana sa il pornesc.

Cam asta e tot. cateva detalii despre atv (din ce stiu si eu)"
-107cmc
-4 timpi
-fara limitator de viteza
-filtru de aer sport (am uitat sa mentionez ca odata l-am dus la reparat si ala mi-a pus un
filtru de aer improvizat ca eu nu aveam de loc. si cand l-am adus acasa nu mai mergea tare
si cand am tras filtru jos de pe el o mers ca inainte si filtru era bun trecea aeru poate
asta afecteaza si relantiu cu ceva. si eu mergeam fara filtru si cu aeru dat la maxim)

Cam atat, va multumesc si imi cer scuze ca v-ati pierdut timpu incercand sa ma ajutati(adica ca ati
citit atat)

Daca stiti remediul la problemele atv-ului meu va rog sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
| IuliiMarie a răspuns:

Pai eu as zice sa il duci la Rabla si sa iti cumperi unul nou ^_^

| Chiba_Marius_Cristian_1997 explică (pentru IuliiMarie):

M-am gandit si la asta. dar nu cred ca au cupoane asa mici ..deci mai bine incerc sa il facwinking

| anonimsaulau a răspuns:

Buna eu cred ca din cauza ca nu are limitator de viteze, si acea piesa are un rol important mai ales in electrica deci ar trebui sa ii puni limitator de viteza