| bigrobt a întrebat:

In vara asta o sa ma duc cu masina parintilor din Italia in Romania. Vroiam sa stiu daca am nevoie de vreo autorizatie de la ambasada ca sa pot folosi masina in afara Italiei. La intoarcere ma duc in Olanda si apoi in Italia.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Cel putin in interiorul comunitatii europene nu ai nevoie de absolut nicio autorizatie, de niciun fel de procura, de absolut nimic. In momentul in care ai talonul si cheile masinii, pana la proba contrarie se considera ca ai si acordul proprietarului.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu de autorizatie, ci de o procura speciala, act autentic, prin care proprietarul masinii ti-o incredinteaza tie pentru a o folosi in Italia(banuiesc ca acolo este inmatriculata) si in strainatate(tarile dinafara Italiei). Numai bine!

| laurentiu a răspuns:

Nu iti trebuie nici un fel de autorizatie