| Bianca21998 a întrebat:

Legat de dovada permisului de conducere. Nu am permisul suspendat sau pierdut, dar este acasa la ai mei(l-am uitat si nu m-am intors cu masina la Bucuresti). Pot sa cer o dovada de la drpciv in cazul in care permisul nu e suspendat/pierdut? Cat costa? Nu vreau sa bat drumul cu trenul/cascarabeta 8 ore dus intors pentru doua zile in care am nevoie de el.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu poti sa ceri dar nu o sa primesti asemenea dovada, legea nu o prevede.

| darrio2007 a răspuns:

Sa ti-l trimita parintii. Ce e asa greu?

| Bianca21998 explică (pentru darrio2007):

Este greu pentru ca nici ei nu sunt acum in localitate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zile părinților sa ți l trimită prin curier și gata.