| JaguarSType a întrebat:

M-ar interesa consumul la un audi a4 1.8 T pe benzina! exemplu: http://www.tocmai.ro/audi-a4-1-8-t-163-cp-2004-19960913. html

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Urban consuma de rup. Sunt reale raspunsurile de pana acum. Cunosc pe cineva cu Golf 2 1.8T (deci jumatate din greutatea unui A4), care avea consum de 18% in Bucuresti.
In afara localitatii probabil o poti mentine la un consum sub 10%, asta la o viteza de croaziera de 110-140, in functie de rapoartele cutiei de viteze.
La talpa calumea poate sa ia si 25% in afara localitatii, ca e motor sport, nu de familie.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In oras pana la 20% daca mergi prin aglomeratie

| suntserios a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Hai ba da o in spanac, nici un motor de 2.5 nu iti ia 20% in oras

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru suntserios):

Ai dreptate dar 1, 5 dci ia 22 %, daca mergi doar cu viteza intaiasi mergi bara la bara

| suntserios a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Mai discutam cand ai sa ai permis si ai sa pui si tu mana pe volan vreodata.

ziceai de un benzinar 1.8 ca ia 20% si acuma zici de un 1, 5 dci? lol motorul ala de 1, 5 dci e unul dintre cele mai economice si tu zici ca ia 20%. lol

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru suntserios):

Si daca am permis si masina ce zici? daca te uiti la profilul meu si stii sa calculezi o sa vezi ce varsta am si daca vorbesc aiurea

| suntserios a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Ai zis ca 1.5 dci, unul dintre cele mai economice motoare consuma 22%? asta nu inseamna ca vb aiurea?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru suntserios):

In viteza 1

| AliLina2 a răspuns:

Salut,consuma 11,3 urban(in modul economic)iar extra-urban 6, 4(economic).ia suta in 8, 6 secunde si prinde maxim 222-228 km/h.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Poate consuma 20% in Bucuresti, intr-o zi aglomerata, cu clima si radioul pornite, pe o distanta medie si cu talpa grea.Altfel intr-un oras civilizat nu mananca mai mult de 16 in aceleasi conditii. Extraurban poti face si sub 8 daca te straduiesti pe o distanta mare ce-i drept, dar trebuie sa stii sa o conduci.E un motor reusit si foarte sport.Multi cu A4 sau TT care au motorul asta il resofteaza si il modifica pe urma nerg pe circuit cu el.