| GregHouse a întrebat:

M-ar interesa o masina SH ceva mai spatioasa (am in gand VW Touran, Opel Zafira), motorizare benzina (maxim 2.0, dar preferabil undeva la 1.6) si dotari cat de cat decente - clima (m-am saturat de AC simplu), geamuri electrice macar pe fata, cat de cat confortabila, nimic luxos. Si nu prea scumpa, undeva la 3000-4000E (deci aproximativ anii 2004-2006).

Ce alte recomandari mi-ati putea da, in afara de Touran si Zafira? Ce pareri aveti despre cele mentionate? Cum se comporta o astfel de masina d.p.d.v al consumului? Trage un motor de 1.6 pe o caroserie atat de mare? Ce pareri aveti in general despre acest tip de masini?

2 răspunsuri:
| aCek1ng a răspuns:

Eu unul as recomanda un Opel Vectra C. Tatal meu are o asemenea masina diesel si motor de 2.2. Merge foarte bine, are multe comenzile si a luat-o undeva la 3000 E din tara.

| Bucuresti-Otopeni_Inchirierii_1970 a răspuns:

VW Touran e mult mai ok