| AndrP a întrebat:

Ce părere aveți de Opel Signum 2004, motorizare 2.2 TDI?
Vreau sa știu daca este o masina rezistenta, dacă trage bine motorul asta si cam ce consum are.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depine cati kilometri are la bord si cat de bine a fost intretinuta.
Este totusi o masina veche, are 14 ani, deci nu se mai vorbeste de cat de buna este, ci de cat de mult mai poate rezista.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. In primul rand, Opel nu este TDI.
In al doilea rand, de ce 2.2? Taxe mari, fiabilitate nu mare, consum mare pentru ce poate motorul. 1. 9cdti 150cai, dar vezi sa anulezi tija swirl, si o sa ai o masina fiabila.

| gtr2rr3 a răspuns:

E motor bun...de lăsat dracului acolo unde e.
1. 9cdti 150cp
E sfânt
Vorbesc din experiență
Mult mai cult cuplu la 1.9 mai multa viteză si fiabilitate.
Spor! Atat am avut de spus!