| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Mama a intrat ieri in curte cu mașina cu spatele și dintr-o mică neatenție a zgâriat mașina de o poarta.(e începătoare)
Cum putem rezolva problema cu zgarietura?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum e zgaraietura. poate iesi la polish sau poate trebuie revopsit tot elementul

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O poza ar atrage raspunsuri mai folositoare.
Daca e zgariata pana in tabla/grund/vopsea, folositi o carioca de retus.
Daca e zgariata doar in lac, iese la polish
Daca e zgariata si indoita, trebuie dusa la tinichigerie, indreptata si revopsite elementele afectate.

Răspuns utilizator avertizat
| Alessia_Pintea_2002 a răspuns:

Exista spray depinde acum ce culoare este masina.Nu exista toate nuantele... nu este foarte scump. sper ca te am ajutat