| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un husqvarna TE 125 4T si ii schimb toate vitezele cu ambreajul, dar m-am intalnit cu un endurist' cu o experienta de 7 ani si mi-a zis ca la motoarele acestea nu se schimba cu ambreaj decat cand pleci cu prima viteza. Este adevarat?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In mod normal ar trebui sa schimbi toate vitezele cu ambreiajul.Asa mi se pare normal.

| Jojopu a răspuns:

Îmi zici ca daca ii schimb cu ambreiaj ii fac praf motorul

| blAster85 a răspuns (pentru Jojopu):

Iti zice ala?, pai atunci de ce s-a mai dotat motorul respectiv cu ambreiaj?

| Jojopu a răspuns (pentru blAster85):

Mi-a spus ca ambreajul e doar pentru prima viteza