| Dorel0359 a întrebat:

Multumesc celor care mi-au raspuns la prima intrebare. Acum pun o alta intrebare :
Ce trebuie sa fac sa aflu daca masina are comenzi pe volan?
Masina este un Audi A4 B6 1.9 TDI sedan din 2002, si are volan in 4 spite cu comenzi, dar nu se lumineaza comenzile, si nici nu functioneaza.
Sa fie doar volanul cu comenzi asa de „frumusete" iar masina sa nu fie prevazuta cu comenzi pe volan?
Va rog foarte mult sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Daca nu lumineaza inseamna ca ceva nu e ok.
Posibil sa fie cum ai zis tu.
Ar trebui dat airbagul jos si de vazut ce descoperi.
Daca comenzile de volan sunt conectate sau nu.
Daca exista suficienti pini in spirala.
Si dupa, eventual, cu diagnoza sa vezi daca calculatorul de coloana suporta comenzile pe volan.