| anonim_4396 a întrebat:

Pareri kawasaki ninja 600 abs?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acum fara sa jignesc o intrega comunitate de bikeri din intrega tara, dar motocicletele in opinia mea sunt pentru barbatii care nu au devenit niciodata maturi sau pentru pusti, doar acestia prefera motocicletele in detrimentul masinilor! Cand vor intelege ca soseaua nu e loc de liniute, de mers sportiv, de disperat lumea cu un barait cu multi decibeli, atunci vor fi maturi!
Banuind ca nu exista mai mult de 0, 1% dintre motociclisti si tot cam pe acolo din marea masa a soferilor auto, care isi duc motoarele sau masinile preparate pe un circuit pentru distractie asa cum se face prin lume pe Nürburgring de exemplu...doar acestia pot fi incadrati ca exceptie de la ceea ce am spus mai sus.
Oricine isi permite un cotet de asta de 1500-3000 de euro, pentru mine asta nu e pasiune.
Sa imi zica mie ca e pasiune sa mergi pe soselile din Ro, pe care le-am strabatut si restrabatut cu masina, si culmea sa le faci cu motorul, avem sosele care-s rupte in 2 in unele localitati, aveam sosele pe care asfaptul este curbat in loc de drept in alte zone, avem o infratructura de rasul lumii, si unii imi spun ca a merge pe motor e pasiune laughing
O fi pe circuit sau prin tarile care au sosele pentru asa ceva.
Ce sa ceri unora cand noi ca si colectiv suntem asa, avem miliardari in euro care nici ma-sa nici tasu nici ei, nu au inventat ceva sau nu au ridicat un chibrit de jos, avem 'afaceristi' care au masini de 2-3 milioane de euro bucata si merg cu ele part part cu 60 km/h pana in centru si inapoi, pai a meritat melteanule l-as intreba pretul masinii tale si sa mergi cu ea prin Romania?
Dar noi mai avem mult de invatat si de a deveni maturi pe toate planurile, ca oameni, ca tara!
Motor in RO e un mare fail, parerea mea de sofer dar nu de tir ci de masini mici laughing

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

rolling on the floor mi-a placut ce ai zis, nu sunt eu mare fan moto dar azi cand eram cu masina a trecut pe langa mine un motociclist, sincer nu stiu ce motocicleta avea dar suna ca un suzuki gsxr 600 numa ca mai tare si mai frumos, si de atunci ma tot gandesc sa dau si de moto dar eu nu stiu sa merg nici pe bicicleta laughing