| gtr2rr3 a întrebat:

Parintii mei vor sa cumpere un VW PASSAT break 2003 1. 9TDI ce pareri aveti?

6 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Intretinerea e scumpa [este un diesel], 1.9 tdi de care? poate fi de pe la 90 la 130 cai putere
daca e de ala de 90 cai putere intr-o panta s-ar putea sa te faca de ras unu cu loganu cu 1.5 ca te ia in depasire, si din cate stiu vw-urile au vesnica problema cu motoarele, check engine [verificare motor] se strica foarte repede cate ceva la motor azi ceva peste 4 zile altceva... cat va costa? 4000-5000 euro? cu banii astia parintii tai isi pot lua masina mult mai bunawinking eu atat iti spun am dat 2000 de euro pentru un volvo din 97' cu 2.0i si in fata mea nici un 1.9 TDI nu sta! + ca e full option cu interior total de pielewinking are instalatie GPL si ia la 100 km cam 8 litri! si vine cam asa 3.2 lei litrul de gaz ar insemna 24 de lei pentru 100 km calculeaza acum cu 6 litri de motorina pentru 100 km si vei vedea ca iese cam 36 de lei si este si diferenta de putere!

suntserios
| suntserios a răspuns:

1.9 tdi e un motor foarte bun, acum sa aveti grija cu taxa de timbru daca masina e din 2003

| OnuOnulică a răspuns:

Mi se pare o idee bună, masina e ok!

| SasNetRomania a răspuns:

E o masina foarte buna, aveti grija totusi daca a fost lovita, cati km are si daca e adusa de dincolo, daca da merita!

| ShoboM a răspuns:

Daca nimeresc unul bun atunci e bine, daca nu ...nu.

| EdwardAndrey a răspuns:

Uita-te dupa un FIAT STILO 1.9 JtdM
140Cp, confortabila, foarte sigura,
Ca dotari sta mai bine fata de un Passat iar la pret e mult sub...

Detin de 2 ani un Stilo si sunt extrem de multumit. consumabile si motorina. atat a vazut si merge ca noua!