| 2miaumiau a întrebat:

Pe 29 ianuarie m-am programat la ghiseu pentru a da examenul teoretic auto, dar am realizat ca am pus Bucuresti in loc de Ilfov din greseala. Femeile de la ghiseu m-au trimis apoi jos la sectiunea Ilfov, unde mi s-a spus ca imi trebuie programare online neapărat. Am asteptat pana vineri (22 martie) ca sa ma reprogramez, dar pe site imi spunea ca deja am o alta programare. Am stat sa caut mail-ul de pe 29 ianuarie ca sa anulez programarea anterioara, desi nu prea avea sens sa fie valabila in continuare, dar imi spunea ca nu pot anula programarea? Am incercat sa ma reprogramez iar, dar tot imi arata ca am deja o alta programare. Am sunat si la relatii cu publicul unde nu a raspuns nimeni. Intrebarea mea este, ce este de facut in aceasta situatie?

1 răspuns:
| ioana748 a răspuns:

Trebuie sa treaca data programarii inițiale. Dupa aceasta data te poti programa pentru Ilfov.
Daca data a fost 22 Martie, normal ar trebui sa nu mai fie valabila acea programare si deja sa te poti inscrie pentru examen. Sistemul respectiv este cam ciudat si nu vad nici o relevanta ca a fost weekend, dar cine stie.