| VortexLuz a întrebat:

Pot copia sau cumpăra o cheie pentru o mașină din 97?

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cheia se poate comanda la reprezentanta. De copiat poate fi copiata, insa trebuie sa ai un original.

| sierra1 a răspuns:

Mai concret dacă se poate

| sierra1 a răspuns:

Atunci maeste, zi așa - îți trebuie contact nou cu cheie. Câteva sute de lei. Mai ieftin dacă iei SH

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Poti copia.
Daca nu are chip, este chiar foarte simpla copierea.
Daca are chip, nu sunt sigur, dar banuiesc ca se poate, insa e mult mai scump.

| VortexLuz explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Si unde ar trebui sa ma duc pentru copiere? Ca fapt divers este vorba de un Jeep Cherokee 1997

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru VortexLuz):

La un atelier de copiat chei. Acolo unde se fac si cele pentru locuinte.
Cherokee e o masina destul de luxoasa, cred ca are si chip la cheie, si se complica treaba.

| VortexLuz explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Dar de cumpărat la comandă sau ceva de genul?

| sierra1 a răspuns (pentru VortexLuz):

Are cheia ta chip sau nu, nu ne-ai zis

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru VortexLuz):

Nu poti cumpara la comanda, ca e nevoie de cheia originala. Trebuie sa mergi la o firma care se ocupa cu asta. De obicei au chioscuri, in piete sau prin mall-uri, cum zice si colegul.

| VortexLuz explică (pentru sierra1):

Pai chestia e că am pierdut-o și n-am idee dacă are sau nu. E un Jeep Cherokee 2.5 1995

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Daca este cu chip, si ai doar o cheie, si vrei sa i faci pe a doua, da se poate copia. Dar este foarte scump! La orice magazin de chei dintr-un mall.

| Krax256 a răspuns:

Daca nu ai cheie, sui frumos masina pe platforma, o duci la representanta, aia o sa-ti faca cheie si o seteaza in computerul de bord. Cel mai bine treci pe la reprezentanta inainte si vezi dupa actele masinii daca iti trebuie sau nu cu cip. Daca nu iti trebuie cheia cu cip dai comanda direct. DOAR DE O CHEIE ca e scumpa, apoi te duci si faci o copie intr-un magazin de chei.