| Girly97 a întrebat:

Poti fi amendat sau sa ai permisul retinut daca iti moare motorul in trafic fiind incepator?

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, daca nu semnaizezi imediat avaria si nu incerci sa rezolvi problema (scoaterea masinii de pe sosea si chemarea unui ajutor /service.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Codul rutier ce zice?

| sabin89 a răspuns:

Motanul fiind începător?

| gabicoo a răspuns:

Doar in cazul in care ești beat sau drogat!

| carevaescu a răspuns:

In mod normal, nu. Doar nu bloca mult timp traficul si ai grija sa nu provoci accident.

| DaniTDCI a răspuns:

Sper ca nu ai permis de conducere cu o asemenea intrebare.
Bineinteles ca nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Din pacate are.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Bubico2022):

Nu ai condus niciodata o masina manuala nu?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Bubico2022):

Realizezi că a muri motorul înseamnă că faci o manevră gresita cum ambreiajul și accelerația și nu însemna că mașina nu are RAR făcut, care apropo se numește ITP și nu e o defecțiune tehnică

Răspuns utilizator avertizat
| Yordache_Samuel_1994 a răspuns:

Nu există o regulă standard care interzice conducerea unui vehicul cu un motor oprit, dar în unele cazuri, acest lucru poate fi considerat o infracțiune. De exemplu, dacă oprirea motorului cauzează blocarea traficului sau creează pericol pentru alți participanți la trafic, atunci policia poate emite o amendă sau poate retine permisul de conducere. Recomandarea este să începiți să conduceți când sunteți sigur că aveți suficientă încredere și cunoștințe despre vehicul și să începeți să conduceți într-un mediu sigur.

| suntserios a răspuns (pentru Yordache_Samuel_1994):

De ce sperii fata? Cum dracu sa fie o infracțiune faptul că ti se oprește motorul?

| VoidEternal a răspuns (pentru suntserios):

Pentru că e chatgpt-ist. Gândește un robotel pentru el. happy Cred că nimic nu mă enervează mai tare pe site-ul asta decât răspunsurile astea de customer service date cu copy paste. Ce nu gândeam noi înainte, dar sa vezi de acum încolo...

| azard11 a răspuns:

Nu cred