| sergiupet a întrebat:

Problema Pornire Mercedes vito 112 cdi: Am un mercedes Vito 112 CDI din 2001 azi am venit de la lucru l-am parcat si cand am vrut sa il pornesc din nou imi aparea pe bord unde ii kilometraju Error Start si nu mai pornea se punea contactu da nu dadea la automat, oare care ii problema

5 răspunsuri:
| vw9378 a răspuns:

Salut! Invarte demarorul? Daca nu, verifica bateria. Daca da, rampa de injectie(injector infundat). Poate totusi sa fie si de la imobilizator-ai cheie cu cip?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema este la cipul de la cheie sau contact

| razvan1305 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci in servis cu el, In contract trebuie sa ai numarul firmei Mercedes in caz ca nu il stii, sunai spune-le de problema si daca ei nu stiu sa te ghideze prin telefon cere sa fii remorcat si asa e mai sigur decat,, sa lucrezi dupa ureche"

| Nenea_9651 a răspuns:

Din cate stiu problema asta apare mai mult la mercedes sprinter si vito. Din cate am auzit si am citit este un soft care repara aceasta eroare ...acest soft se numeste START ERROR... exista multe anunturi cu oameni care se deplaseaza la tine si iti repara aceasta eroare pretul fiind dat de complexitatea errori etc.Mai multe nu iti pot spune pentru ca nu am avut niciodata problema asta multa bft

| Ivanut_Viorel_1980 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema daca stie cineva sa ne spuna