| ConstantinEdyEduard a întrebat:

Va salut am și eu o problema la un mercedes vito 2006 2.2d când e frig afara nu da la automat anvart cheia an gol durează cam o ora să-l pornesc pana nu clantane ceva sub bord nu pornește ce ar pute fi când esta cald afara pornește normal numai când e frig afara ce ar pute fi?

2 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

"Anvarte" mai tare si poate nu mai da "an" gol.

| IceRope a răspuns:

Cred că ai probleme cu rekeul care controlează pornirea la rece. Ăsta: https://www.pieseauto.ro/oferte/releu-pornire-mercedes/
E doar o bănuială.