| scama100 a întrebat:

Recoamndare prima masina de preferabil import Germania dar si din tara daca e sa fie buget maxim 2500 euro, astept parerile in functie de consum, fiabilitate si sa nu fie o masina de care sa rada lumea cand se uita la ea.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce inseamna masina de care sa nu rada lumea? eu zic sa excluzi Germania ca o masina la 2500 euro te mai costa vreo cateva sute taxa de timbru.

| scama100 explică (pentru suntserios):

Sa aiba un aspect frumos ex: golf 4, passat varianta 2000, nu masini mici gen opel corsa, fiat stillo

| GhostRider02 a răspuns:

Golf 4. polo, corsa, bora, a4, astra

| Marianduca a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti iei vw bora, skoda sau audi pe motorina. Cele mai bune masini si foarte ieftine de intretinut. Eu am avut un vw T4 multivan masina de transport marfa din anul 1993 am tinut-o 5 ani dar nu am avut absolut nicio problema cu ea(exceptie-schimb de ulei,caseta de directie,bordul,garnituri, ambreiaj, bucse, rulmenti, bielete chestii mici si necesare oricarei masini) in rest motorina si la drum. Foarte bune! Fratele meu are un audi a 4 1.9 TDI e exceptional din 2002 adus din Germania a dat 2500 euro pe el si l.a mai costat vreo 700 inscrisul in rest merge impecabil!

| scama100 explică (pentru Marianduca):

Mersi de raspuns sper sa gasesc si eu un vw ceva sau daca nu un ford focus sau seat ibitza am vazut ca sunt fiabile si ieftine numa am vrut sa te intreb cam cat costa transportul din Germania in Romania?

| Marianduca a răspuns (pentru scama100):

Nu se merita sa te duci tu sa o aduci direct din Germania o gasesti si in tara pe internet la pretul de 2500 fara sa cheltui bani Romania-Germania. Normal te.ar costa cam 300-400 de euro transportul

| scama100 explică (pentru Marianduca):

Parerea mea este ca in Germania sunt mult mai accesibile saptamana viitoare merg sa vad un BMW 320 e46 an 2001 2.0 Diesel la pretul de 2300 euro