| Lenesul87 a întrebat:

Recomandati-mi cateva modele de motociclete ce se pot conduce cu A2.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 195/2002, rep. in 2006, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"Categoriile de vehicule pentru care se eliberează permisul de conducere, prevăzute la art. 20 alin. (2), se definesc astfel:
c) categoria A2: motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;"
Cauta pe internet motociclete care au puterea motorului de pana la 35 kW si greutatea de cel mult 175 kg, restul caracteristicilor tehnice nu conteaza pentru inscrierea in aceasta categorie.

| TutorialsGaming1000 a răspuns:

Un Kawasaki Ninja 300, am auzit ca e cea mai rapida motocicleta pe care o poti conduce la A2.