| bennnny a întrebat:

Sa inteleg ca daca masina are taxa nerecuperata cu dovada ANAF nu platesc aproape nimic la inmatriculare? Si platesc doar numerele, etc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In caz de taxa nerecuperata nu mai platesti timbrul de mediu.
Va trebui sa platesti, dupa caz, ITP, RCA, impozitul anual, numerele de inmatriculare si rovinieta. Daca trebuie sa le platesti pe toate poti ajunge pe la 1.500-4.000 lei, in functie de masina, de varsta ta si activitatea ca sofer in ultimul an. Cel mai mult poate costa RCA, mai ales pentru cei tineri.