| mgtow a întrebat:

Sa zicem o masina cu un motor 1.5TDI ford focus anul 2009 se inmatriculeaza in romania cam cat e 1500€ sau mai putin? am auzit ca e scumpa inmatricularea, dar poate e si minciuna doar o masina noua nu trebuie sa ia dita mai taxa

Răspuns Câştigător
| Cristea a răspuns:

Eu cred ca 1500 este mult ...acum un an tata a cumparat un opel astra caravan motor 1. 4 benzina an 2001 si a dat la inmatriculare aproximativ 200 euro. tu nu ai de ce sa dai 1500. sigur daca este euro 4 taxa nu o sa treaca de 500 euro

2 răspunsuri:
| LauraD a răspuns:

Din cate stiu eu taxa de inmatriculare e mai scumpa la masinile mai vechi nu la cele mai noi happy

| Andrei_2426 a răspuns:

Te costa exact 303, 75euro, am verificat pe site-ul politiei