| alexx78 a întrebat:

Sal TPU la cati ani iti poti lua carnetu de conducere. pot sa-l iau la 17 ani sau 17 ani jumate? se poate, si ce acte trebuie daca stie cineva. Dau FUNDAwinking

7 răspunsuri:
| ionut236 a răspuns:

18 ani fara 3 luni sau cum zicea alexia4u 17 ani si 9 luni pentu scoala dureaza cam 3 luni si nu ai voie oricum sa il ridici pana la 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Până la 18 ani nu poţi avea carnet de conducere.

| BIS99 a răspuns:

De la 16 ani poţi avea, dar trebuie să conduci o maşină care să aibă max. 1000 cmc. Dacă nu, poţi să-ţi iei oricând o maşină ca a lu' Daniel Pancu, electrică, care nu-ţi trebuie carnet.

| Kazy a răspuns:

Pai poti da testul de la 17 ani dar de abia de la 18 poti conduce masina [asa sunt regulile nu eu le-am facut laughing]

| alexia4u a răspuns:

Buna alex.permisul de conducere nu poti sa'l ai mai devreme de 18 ani:d singurul lucru care poti este sa faci scoala de la 17 ani si 9 luni...din cate imi aduc eu aminte, mai exact cu 3 luni inainte de a implini varsta majoratului, examenul propriu-zis nu poti mai devreme de 18 ani din pacate, ca acte sincer stiu ca iti trebuie cazierul si copie dupa buletin, aici numai stiu exact. sper ca am fost de ajutor.

| masl a răspuns:

Daca dai spaga il ei si de la 16

| Jozsef_Erno_Vilk_1993 a răspuns:

Salut. scoala de soferi il poti incepe la 17 ani si 9 luni.scoala te tine in jur de 5 saptamani obligatoriu poti face si mai mult timp scoala de soferi depinde de tine si de ce program ai.actele necesare copie dupa buletin, cazier restul vezi tu la scoala respectiva unde vei merge tu, actele necesare depind de fiecare scoala.succes la scoala de soferi
P.S. nu uita sa fii atent la orele de legislatie si la orele de condus si sa faci chestionare.cu cat mai multe chestionare faci cu atat ai sanse mai mari sa-ti iei carnetu