| gedderth23 a întrebat:

De la cati ani ai voie sa te dai cu scooterul? Si ce acte trebuie ca sa te poti da?

4 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

De la 18 ani.

| Diavolcata a răspuns:

16 Depinde de scooterhappy

| Shìzuko a răspuns:

Din cate stiu eu de la 16 ani si ai si nevoie de carnet pentru scooter sau motocileta...etc. Sa faci scoala pentru a lua carnetul, si da m-am informat foarte bine pe ceea ce spun. happy

| Deniis_Denis_1990 a răspuns:

Potrivit Noului Cod Rutier ce a intrat in vigoare din data de 19 ianuarie 2013 pentru a conduce un moped iti trebuie permis categoria AM si trebuie sa ai minim 16 ani impliniti.