| RaziMaaaaa a întrebat:

Sunt posesorul unui golf 5 1.k.1 BGU 1.6 benzina.
De curand am ramas fara bateriie, a trebuit sa imping masina din spatele curtii pana la poarta pentru a ma porni un vecin.Problema e ca dupa ce am pornit-o mi s-a aprins in bord senzorul de SERVO (CULOAREA GALBENA).Am sunat mai multi mecanici o parte din ei mi-au spus sa merg constant cu 90-100 la ora si sa virez usor stanga dreapta, iar altii mi-au spus sa tin volanul la 5 sec stanga dupa 5 sec dreapta. NU A MERS NICI IN RUPTUL CAPULUI
Volanul nu se simte a fi greu, doar ca, am sezizat ca nu mai revine in pozitia initiala dupa ce iau o curba.
Recunosc cand am impins masina a trebuit sa virez usor dreapta pentru ca nu puteam sa o scot afara ( MOTORUL FIIND OPRIT).
Un sfat, cine ma poate ajuta? (DAU FUNDA)

Răspuns Câştigător
| Tumi a răspuns:

După cum ai explicat tu mai sus e posibil ca să fi stricat modulul/calculatorul de coloană de direcție...la vw nu e ceva nou...cel mai ușor îți recomand să faci o diagnoză vagcom...îți spune exact ce o doarewinking baftă

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Verifica nivelul lichidului, si repeta faza cu viratul maxim stanga-dreapta, si asteptat putin.
Daca tot ramane aprins, mergi la un service, ca nu poti sti ce are.