| Prince_Pyckolo_1992 a întrebat:

Sall TPU, cand scot busonul de la rezervor ( vw bora 1.4 16 v benzina) iese un fasait lung, este normal, ce se intampla se face compresie, nu stiu nu am habar, multumesc!

Răspuns Câştigător
| zeulzamolxe666 a răspuns:

Nu sunt probleme.si la mine tot la fel face.e vidul care se creaza in rezervor, in momentul cand pompa trage benzina.imagineaza-ti ca tragi aerul dintr-o sticla cu apa.nu are tendinta de a se strange? cand ii dai drumul sticla isi ia din nou aer si revine.asa e si cu rezervorul.practic se intampla cand masinile nu au retur sau frutun de recirculare a aerului.

2 răspunsuri:
| zeulzamolxe666 a răspuns:

Face compresie? vorbesti prostii. poate face impresie! am sa-ti spun doar atat:ca sa nu mai fasai, pune si tu mai multa benzina in rezervor, nu o lasa pana se goleste rezervorul la ultima picatura! bafta!

| Prince_Pyckolo_1992 explică (pentru zeulzamolxe666):

Merg tot timpul cu rezervorul jumate, nu stiu ce face dar cand scot busonul scoate un fasait lung

| zeulzamolxe666 a răspuns (pentru Prince_Pyckolo_1992):

Nu sunt probleme.si la mine tot la fel face.e vidul care se creaza in rezervor, in momentul cand pompa trage benzina.imagineaza-ti ca tragi aerul dintr-o sticla cu apa.nu are tendinta de a se strange? cand ii dai drumul sticla isi ia din nou aer si revine.asa e si cu rezervorul.practic se intampla cand masinile nu au retur sau frutun de recirculare a aerului.