| TheCrewStyle a întrebat:

Salut, acum cateva zile mi-a fost suspendat permisul auto pe o perioada de 60 de zile pentru neacordare de prioritate. Politistul care mi-a retinut permisul, mi-a spus ca pot reduce "sentinta" la 30 de zile prin reexaminare ( adica sa dau un test de 15 intrebari).
Ma intereseaza sa stiu unde trebuie sa ma duc sa il dau avand in vedere ca apartin de Ilfov si cu ce acte trebuie sa ma prezint.

Apropo, acele 15 intrebari provin din setul de intrebari de la drpciv? (sunt aceleasi de acolo? )

Mersi

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am auzit pe unul care i-a fost retinut permisul si cand a mers la SRPCIV din Brasov desigur i s-a spus ca nu are ce face, pentru acel examen de 15 intrebari trebuie prima data sa se duca la cea mai apropiata sectie de politie si sa achite amenda (avea) apoi ori il trimite la SPRCIV sa dea examen ori l-a sustinut acolo, nu e greu deloc.

| 0rlando a răspuns:

60 de zile? Mie a vrut animalul să mi-l ia pentru 30 de zile...
Oricum, pentru a putea susține examenul, va trebui să achiți amenda înainte, plus că există riscul să pici examenul respectiv, caz în care se prelungește pedeapsa cu încă 30 de zile de suspendare.

| liviugeorge a răspuns:

Trebuie sa mergi cu dovada si cu buletinul la sediul politie sa sustii examenul