| BestRivenEUNE a întrebat:

Am 13, iar anul acesta fac 14 ani, dar asta nu cred ca ar conta prea mult.
Ceea ce vreau este sa stiu cum sa imi fac BMX-ul "Dhs jumper 2013" mai usor.Pe net scrie ca are 17KG, insa nu cred ca este corect caci ei mai au o bicicleta "GT Performer" si ei zic ca are 15KG.
Cum pot sa fac acel DHS JUMPER 2013 mai usor? Cand ridic ghidonul, este foarte foarte greu, in 3 luni nu am reusit sa dau un bunnyhop.
Cand ridic roata de fata foarte mult, cea din spate nu se ridica, iar cand "mimez" miscarea bunnyhop ului fara sa stau pe bmx se ridica foarte putin cea din spate...
Ce as putea sa schimb la ea sa devina mai usor? As vrea cam asa :
Niste cauciucuri de la un magazin specializat (SportXteam se numeste, se gasesc multe BMX cum ar fi Zodiac de la WTP etc.) cu 119 lei, un ghidon (Cu vreo 200-250 de lei) o foaie eastern mov (60de lei parca) si cred ca atat.
Ce as mai putea lua? Nu vreau sa dau peste 500 de lei! Si vreau sa fie usor, cum sunt WTP, Eastern etc., adica sa nu aiba peste 12kg! Multumesc anticipat si doar cei care au experienta si oamenii seriosi sa raspunda. (Scuzati ca am scris mult, insa e foarte important caci nu vreau sa iau un SH sau unul nou caci e prea scump)

2 răspunsuri:
| parvuconst a răspuns:

Mai bine optezi pentru o bicicleta Cube, sunt ceva mai scumpe dar de calitate, dhs-urile sunt chinezesti, nu au suduri bune, mai ales ca vei sari cu ea.

| Vnt a răspuns:

Bmx DHS JUMPER are 14 kg! poti să îi dai frana de pe față jos, să îi schimbi șaua, nu mai știu!