| GNY a întrebat:

Am avut o perioada de proba la un showroom auto si saptamana asta am un interviu final cu patronul, in care trebuie sa il conving sa incheie un contract de "Prestari Servicii ( reparatii, revizii, itp, etc )... aveti idei?

2 răspunsuri:
| Birlik65 a răspuns:

Simplu faceti un contract de prestarii servicii in care enumeratii serviciile pe care in momentul negocierii ei spun ca le ar dori, la tarif mentionati ca se va stabili pretul in urma receptiei lucrarii in baza comenzii si a raportului de activitati lunar.e asa de simplu si atentie puteti incheia conventie in loc de contract de prestarii, conventia conform codului civil nu te obliga e doar un raport juridic din care se poate retrage oricine fara daune civile...e optional, contracte se pot incheia cu nemiluita ca daca nu ti se dau materialele necesare, materialele de baza nu poti presta sunt probleme cand clientul nu vrea sa receptioneze lucrarea (nu l mai gasesti, pleaca din tara, se imbolnaveste) si esti pe propietatea lui, eu va recomand sa consultati si un avocat, incepeti cu lucrari mici dar serioase si pe urma va avantati la ceva ff important dar cu avocat-ATENTIE!

| GNY explică (pentru Birlik65):

Interesant e bine punctat... As putea dezbate problemele astea in interviu.