| Adrian2909 a întrebat:

Salut! Am condus o Skoda Octavia 2 din 2007 si are motorul de 1.8 tsi de 160 de cai, mi-a placut ca masina este iute si pare a fi ok.
Merita sa cumpar o masina cu motorul asta? Am auzit ceva de consumul de ulei...

1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

E motor de Audi, Volkswagen, Seat, deci problema este aceeași cu celelalte modele din grupul Volkswagen. Plus probleme datorate vechimii. Totul este să aibă un carnet de service la zi, vreun accident și kilometri nu prea mulți!