| gvp17 a întrebat:

Salut.
Am cumpărat o masina cu certificatul înstrăinat, menționez ca am fiscalul, contractul de vânzare-cumpărare a persoanei care este trecuta în rubrica "înstrăinat ".
As dori sa știu dacă pot sa o înmatriculez si cat pot circula cu ea? Contractul a fost făcut în decembrie.
Multumesc

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Cam târziu te gândești.

Dacă e înstrăinat de 3 luni, atunci inmatricularea este suspendată, când te prind o să-ți ia talonul și permisul, și amenda sare de 1500 de lei.