| FloriBadea a întrebat:

Salut,am cumpărat și eu acum 2 zile o mașina dintr-un parc auto și ieri seara mi-a fost reținut talonul pe motiv itp expirat de 2 zile, fiscalul îl am gen și toate actele, problema este ca nu sunt scris pe cartea mașinii ca nu am apucat sa o înscriu, se poate face rar-ul?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da, se poate, esti proprietarul de drept al masinii si ești in termenul legal cu transcrierea.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti face ITP, apoi soliciti restituirea certificatului de inmatriculare si apoi sa inmatriculezi masina pe tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce rar vrei sa faci daca mașină e înscrisă deja în Ro?